Sieci komputerowe, Centrale telefoniczne
Systemy Okablowania Strukturalnego jest to uniwersalne okablowanie stosowane powszechnie w budynkach biurowych i przemysłowych do dystrybucji różnego typu sygnałów teleinformatycznych. Umożliwia to tworzenie sieci komputerowych lub dołączanie telefonów i innych urządzeń pracujących w sieci. Zwykle do okablowania używa się skrętki 4-parowej (UTP - nieekranowanej, FTP/ScTP - ekranowanej), kabla koncentrycznego (Coax) o impedancji 75 omów a obecnie coraz częściej światłowodów.

Okablowanie takie łączy się w zwarty system poprzez urządzenia aktywne - przełączniki (switch), routery itp. Sieć tak umożliwia przesyłanie danych, łączność z serwerami, z dyskami sieciowymi oraz innymi urządzeniami takimi jak drukarki. Sieci strukturalne buduje się w różnych standartach w zależności od potrzeb użytkownika. Zapewnia to elastyczne dostosowanie poziomu ceny do potrzeb.

Do dystrybucji sygnałów telofonicznych stosuje się centrale telefoniczne. W chwili obecnej na rynku dostępne są róznej wielkości urzadzenia. Najmniejsze centrale obsługujące do 8 abonetrów wewnętrznych można zakupic poniżej 1000 zł, przez co stały się użytecznym wyposażeniem nawet najmniejszej firmy.

Nasza firma wykorzystuje urządzenia następujących renowowanych producentów:
Tyco Electronics             Reichle & De-Massari             Krone             PLATAN

STRONA GŁÓWNA | O FIRMIE | KARIERA | AKTUALNOŚCI | REFERENCJE | KONTAKT
do góry
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2015-2017 BMS Serwis Sp. z o.o.
Realizacja: PL